Dezynfekcja

Profesjonalna dezynfekcja po zmarłych

 

Firma Czyściciele.pl specjalizuje się w dezynfekcji pomieszczeń po zmarłych. Tym, co dla nas najważniejsze, jest takie oczyszczenie i dezynsekcja mieszkania lub lokalu, aby po zgonie nie pozostały żadne niebezpieczne dla zdrowia pozostałości organiczne czy chorobotwórcze drobnoustroje. Sięgamy również po środki chemiczne, które pozwalają zniwelować przykry zapach w pomieszczeniu. Jako fachowcy w swojej dziedzinie podejmujemy współpracę z:

 • osobami prywatnymi,
 • spółdzielniami mieszkaniowymi,
 • ośrodkami wypoczynkowymi.

Podczas sprzątania po zmarłych współpracujemy także z policją oraz pogotowiem ratunkowym, które na miejscu zgonu pojawiają się przed nami. Służby przekazują nam istotne informacje pozwalające nam na wykonanie usługi dezynsekcyjnej w profesjonalny i dyskretny sposób.

 

Dezynsekcja z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

 

Jesteśmy profesjonalistami – dlatego dezynfekcja po zmarłych przeprowadzamy przy wykorzystaniu najnowszego sprzętu czyszczącego oraz skutecznych preparatów chemicznych, których skład jest zgodny z wymogami ochrony środowiska. Pozwalają one na dokładne usunięcie wszelkich bakterii i szkodliwych związków pojawiających się w otoczeniu zwłok (m.in. jadów trupich oraz kadaweryny). Niwelują również nieprzyjemny i bardzo intensywny zapach oraz inne pozostałości po zgonie: plamy na meblach czy ścianach. Ich zastosowanie dezynsekcyjne nie powoduje dodatkowych strat materialnych, gdyż zawarte w nich związki nie odbarwiają i nie niszczą czyszczonych powierzchni. Dzięki temu po dezynsekcji wyposażenie mieszkania lub lokalu nadaje się do dalszego użycia, bez narażenia na oddziaływanie bakterii czy nieprzyjemnego zapachu. Sprzątanie po zmarłych nie jest czynnością łatwą – stąd też w każdej takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy profesjonalistów z branży dezynsekcyjnej.

Metody dezynfekcji po zmarłych

 

W momencie skonfrontowania ze śmiercią, w szczególności taką, która zaszła w nieoczekiwanych okolicznościach, działa się spontanicznie i zapomina się o higienicznym zabezpieczeniu miejscu zdarzenia. Należy pamiętać, że proces rozkładu zwłok diametralnie wpływa na otoczenie, gdyż uwalniane z biegiem czasu bakterie, płyny i drobnoustroje wchodzą w reakcję z zewnętrznymi zagrożeniami biologicznymi, takimi jak drożdże czy pleśń. Tworząc swój własny ekosystem stanowią niebezpieczeństwo dla zdrowia innych osób.

 

Metody dezynsekcji po zmarłych, oferowane przez naszą firmę, obejmują następujące kroki:

 • po jak najszybszym przybyciu na miejsce dokonujemy analizy sytuacji,
 • po uzyskaniu akceptacji naszego dezynsekcyjnego planu działania przystępujemy do neutralizacji pomieszczenia (po zakończeniu czynności policyjnych),
 • korzystamy z czterostopniowej procedury:
  1. Odpady organiczne (takie jak krew, mocz i tkanki) usuwamy, stosując silne, dostępne naszej branży środki chemiczne.
  2. Pozbywamy się niepotrzebnych przedmiotów z danej lokalizacji, tak aby dezynsekcja przyniosły pożądany skutek, a pozostałe pomieszczenia nie uległy skażeniu.
  3. Skuteczne preparaty chemiczne pozwalają nam również zlikwidować zapach związany z procesem gnicia bądź też z wydzielinami, które zdążyły już przedostać się do otoczenia.
  4. Procedura ozonowania, dzięki swojej skuteczności, umożliwia dotarcie gazu do miejsc, do których dostęp jest utrudniony, i tym samym wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu; dodatkowo jest to środek bezpieczny dla osób przebywających w pobliżu, gdyż nie zawiera trujących pierwiastków chemicznych.

Wykorzystywane środki i sprzęt dezynsekcyjny

 

Urządzenia, które znajdują u nas zastosowanie, mają wspomóc nasze działania w skażonym pomieszczeniu. Ważny jest dla nas komfort osób, które będą z niego w przyszłości korzystać, w związku z czym stosujemy środki trwale usuwające wszelkie nieczystości, które również nie zagrażają bezpieczeństwu domowników.

 

Cennik i czas realizacji usługi

 

Koszt świadczonej usługi uzgadniana jest indywidualnie w zależności od napotkanej sytuacji i zasięgu prac, które muszą zostać wykonane.

Nasza ingerencja dezynsekcyjna trwa średnio od 1 do 3 dni, co jest przede wszystkim uzależnione od wyglądu miejsca po zaistniałym zajściu od momentu zgonu do ustania czynności policyjnych. Czasem w związku z postępem procesów gnicia konieczne jest dokonanie zmian w pomieszczeniu, czyli np. zerwanie tapet bądź podłóg. Nasi klienci są o tym informowani zaraz po dokonanej analizie miejsca.

 

Więcej informacji znajdziesz na www.gred.pl