Dezynfekcja mieszkania po zmarłym

Od 2000 roku firma Czyściciele.pl świadczy usługi związane z usuwaniem nieprzyjemnego i niebezpiecznego dla zdrowia zapachu po osobach nieżyjących. Nasze działania mogą dotyczyć mieszkań osób prywatnych, spółdzielni oraz ośrodków wypoczynkowych. Realizowana przez nas dezynfekcja po zgonach zostanie przeprowadzona na podstawie informacji udzielonych przez służby, które jako pierwsze przybyły na miejsce zdarzenia. Dzięki temu proces czyszczenia pozostałości po zwłokach przeprowadzimy trwale i dyskretnie.

Mało jest przypadków, kiedy zgon można nazwać “higienicznym”. Dlatego przestrzegamy wszelkich zasad bezpieczeństwa, a nasz zespół wyposażony jest w uniformy, które chronią przed gnilnym zapachem, bliskim kontaktem z płynami ustrojowymi, krwią i innymi substancjami zaległymi po zmarłej osobie. O jakości naszych usług poświadczają posiadane przez nas kwalifikacje oraz liczne szkolenia związane z oczyszczaniem mieszkań i lokali po zgonach.

Skuteczna dezynfekcja po zmarłym

W naszej pracy używamy sprawdzonego i najnowszego sprzętu oraz chemii zgodnej z wymogami sanitarnymi i ochroną środowiska. Gwarantuje to skuteczne zdezynfekowanie wszystkich powierzchni mieszkania, które narażone były na bliski kontakt z osobą zmarłą. Usuniemy bakterie oraz intensywne, szkodliwe związki wydzielane przez zwłoki - m.in. jad trupi, gaz gnilny oraz kadawerynę.

Substancje powstałe w wyniku zgonu nierzadko są wchłonięte również przez ściany czy meble, dlatego podczas dezynfekcji pod uwagę weźmiemy zapach wydzielany przez wyposażenie domowe i elementy konstrukcyjne. Odpowiednio je zabezpieczymy i uszczelnimy wszelkie kratki i kanały wentylacyjne. Oczywiście stan mebli i wnętrza będzie zależeć od temperatury panującej w mieszkaniu lub pokoju, w której przebywała zmarła osoba – przyjmuje się, że bardziej skomplikowane procesy gnilne mogą rozpocząć się nawet po 24 godzinach od zgonu.

Oferowane przez nas usługi dotyczą też pozbywania się różnego rodzaju plam. Dzięki temu po wykonanej dezynfekcji wyposażenie mieszkania nadaje się ponownie do dalszego użytkowania - bez wystawiania domowników na niepożądane działanie bakterii i kontaktu z nieprzyjemnym zapachem. Mamy świadomość, że nie jest to łatwe zadanie, dlatego w naszej pracy korzystamy ze sprawdzonych narzędzi dezynfekujących przy zawsze wnikliwej analizie pozostałości po naturalnej śmierci, a także zgonami związanymi z wypadkami, morderstwami oraz samobójstwami dokonanymi w mieszkaniach.

Metody dezynfekcji po zmarłych

Wraz z momentem ustania funkcji życiowych, ciało nieżyjącej osoby zaczyna wydzielać szkodliwe substancje i związki chemiczne. Dlatego dezynfekcja mieszkania po zgonie musi zostać przeprowadzona możliwie jak najszybciej, bez narażania domowników i innych osób postronnych na ptomainy, ponieważ dłuższy kontakt z procesami gnilnymi może powodować:

  • bóle głowy,
  • wymioty,
  • jadłowstręt.

Zapach rozkładających się zwłok przyciąga również owady, które w ciele zmarłego składają jaja. Dlatego po szybkim przybyciu do mieszkania i jednoczesnym opuszczeniu lokalu przez służby, zawsze dokonujemy szczegółowej analizy sytuacji. Dezynfekcję pomieszczenia po zmarłej osobie ustalamy według planu, co pozwala na szybkie i wydajne oczyszczenie skażonego wnętrza. Wiemy, że ważne są też trudno dostępne miejsca, zwłaszcza jeśli zgon miał miejsce w specyficznym miejscu - dlatego po ustaleniu naszych kroków sięgniemy po sprawdzone środki i narzędzia, które przenikną w każdą kłopotliwą szczelinę i wnękę.

Profesjonalny sprzęt do dezynfekcji po zgonie

Przed skorzystaniem z naszego niezawodnego wyposażenia usuwamy z danego pomieszczenia wszystkie przedmioty, które mogłyby przeszkadzać nam w realizowanych czynnościach. Warto zwrócić uwagę, że skuteczna dezynfekcja po zgonie wymaga pozbycia się nie tylko nieprzyjemnych zapachów z mieszkania, ale również tkanek, wydzielin i innych nieczystości, które zostały wchłonięte przez otoczenie.

Ozonowanie

W usuwaniu pozostałości po zgonie pomagają nam niezastąpione preparaty chemiczne połączone z ozonowaniem pomieszczenia, które działają niezwykle skuteczne zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. Stosowane przez nas generatory są w stanie szybko wytworzyć wysokie stężenie ozonu w całym mieszkaniu w bardzo krótkim czasie.

Cechą wykorzystanego gazu jest też to, że nie wpływa negatywnie na dezynfekowaną powierzchnię. Ozon jest w stanie usunąć fetor powstały po zgonie wychodzący z podłogi, ścian, tapicerek mebli oraz innych miękkich materiałów. Jest w stanie nie tylko zniwelować nieprzyjemnej woni, ale i odkazić mieszkanie z wirusów oraz bakterii. To również środek bezpieczny dla osób przebywających w pobliżu, więc z racji jego korzystania nie musimy przerywać innych czynności dezynfekujących.

Zamgławiacze

Do pozbywania się zanieczyszczeń powstałych po zgonach wynikających z grypy i jej niebezpiecznych odmian używamy zamgławiaczy. Generatory wykorzystują wodę i preparat do dezynfekcji, dzięki którym są w stanie wyprodukować mgłę, która z łatwością dociera do każdej szczeliny, pokrywając jednocześnie całą powierzchnię. Ozon i mgła są bezpieczne dla urządzeń elektrycznych i mebli znajdujących się w mieszkaniu, przez co nie będziesz musiał martwić się o dodatkowe plamy czy zabrudzenia.

Podczas sprzątania powierzchni po zgonach korzystamy z takiej mieszanki chemii po to, aby zarówno obecni, jak i przyszli właściciele mieszkania bądź ośrodka mogli bezproblemowo korzystać z całego lokalu. Możesz zapomnieć o domowych i nieskutecznych sposobach, które polegają na wietrzeniu pomieszczenia i użyciu środków maskujących woń wydzielaną przez zmarłego - większość z nich ma funkcję “na chwilę”. Otwarcie okna nie jest zbyt mądrym pomysłem, bo jest to istnym zaproszeniem much plujek, których larwy są szczególnie niebezpieczne dla człowieka. Dlatego wszystko, co związane jest z konserwacją, zostaw nam.

Bezpieczna dezynfekcja po zwłokach

Przeprowadzone przez nas oczyszczanie pozostałości po zmarłych jest zatem bezpieczne dla właścicieli mieszkania i wyposażenia domowego. Sprzątamy również inne pomieszczenia, w których doszło do zgonu: zagracone piwnice, komórki oraz zaniedbanie pokoje. Każde działanie dezynfekujące dobieramy w zależności od stopnia skażenia i zabrudzenia lokalu.

Pozostałości po zgonie oczyścimy dzięki:

  • atestowanym środkom biobójczym,
  • generatorom ozonu,
  • szczegółowej analizie sytuacji,
  • współpracy ze służbami,
  • zadbaniem o trudno dostępne powierzchnie.

W razie możliwości odratujemy meble i pozostały dobytek znajdujący się we wnętrzu. Dobierzemy najmniej inwazyjną metodę pracy. Usuwamy po zgonach zawsze to, co trzeba, aby mieszkanie czy pokój poniosło jak najmniejsze szkody.

Szybka dezynfekcja mieszkania w Warszawie

Nasz sposób działania jest nie tylko skuteczny, ale również szybki. Nie ociągamy się w pracy, a nasz pośpiech wynika z wcześniej wspomnianym procesem gnilnym oraz tym, żeby nie narażać bliskiej rodziny zmarłego lub gości znajdujących się w ośrodku na przykry widok. Możesz mieć pewność, że dezynfekcja po zmarłych zostanie zachowana z wszelkimi zasadami BHP.

Sytuacje związane z nagłym kontaktem z osobą zmarłą są szokujące, dlatego w przypadku zetknięcia się w mieszkaniu ze zwłokami w zaawansowanym stanie rozkładu należy sięgnąć po pomoc profesjonalistów. Niestety, oprócz dezynfekcji, w takich momentach koniecznie może okazać się zerwanie tapet oraz kucie tynków ze ścian mieszkania - tylko w ten sposób będziesz mógł pozbyć się odoru zgonu na dobre. Swoje usługi realizujemy głównie w Warszawie, choć w razie potrzeby podejmiemy się każdego zlecenia na terenie całego kraju.

Profesjonalne czyszczenie po zgonach

Zaletą kompleksowo użytej chemii i ozonowania jest to, że po szybko przeprowadzonych czynnościach praktycznie od razu można ponownie korzystać z mieszkania. Sprzątanie po zgonie na własną rękę nie jest przyjemne, dlatego do wszystkich zadań podejdziemy z profesjonalizmem, pełną powagą i zrozumieniem. Dzięki nam możesz zaoszczędzić swój czas, nerwy oraz wyposażenie - nie warto więc ryzykować zdrowiem i utratą dobytku, tylko zaufać profesjonalistom. Zdezynfekowane mieszkania czy pokoje będą jak nowe.