Dezynfekcja po zmarłych

Dlaczego dezynfekcja pomieszczeń po zmarłych powinna być przeprowadzona przez profesjonalistów?

 

Należy pamiętać o tym, że życie ludzkie ma również bardziej dramatyczną stronę. Czas, w którym umiera ktoś bliski jest bardzo trudny i każdy z nas musi przez niego przejść. Niestety, w okresie żałoby trzeba pamiętać także o przyziemnych sprawach, takich jak uporządkowanie miejsca zgonu. Najlepiej w tej sprawie zdać się na specjalistów posiadających odpowiednie doświadczenie oraz umiejętności.

 

Zlecenie fachowcom przeprowadzenia dezynsekcji po zmarłym uwalnia bliskich z konieczności samodzielnego porządkowania rzeczy i umożliwia im skupienie się na żałobie oraz urządzeniu pogrzebu. Należy jednak pamiętać, że dezynfekcja po zmarłych nie polega jedynie na posprzątaniu przedmiotów należących do osoby, która odeszła, głównym celem jest pozbycie się wszelkich potencjalnie niebezpiecznych substancji, takich jak kadaweryna, trupi jad, czy różnego rodzaju wirusy. Z tego względu niezbędne jest kompleksowe oraz niezwykle dokładne czyszczenie, które pozwoli zneutralizować wszelkie zagrożenia i pozwoli przywrócić równowagę biologiczną danemu miejscu.

 

Tylko w ten sposób można sprawić, że pomieszczenie będzie mogło w dalszym ciągu być bezpiecznie użytkowane. Jest to bardzo ważne, ponieważ najczęściej do pokoju lub mieszkania po zmarłym wprowadzają się nowi lokatorzy albo członkowie rodziny inaczej je zagospodarowują. Jedynym sposobem na to, by zagwarantować im bezpieczeństwo jest dezynfekcja mieszkania po zmarłych. W przypadku, gdy ciało leżało wewnątrz przez dłuższy czas, konieczne jest przeprowadzenie dezynsekcji, ponieważ mogło ono przyciągnąć robactwo.

 

Dlaczego tak ważne jest, by zlecić sprzątanie profesjonalistom?

 

Długotrwała choroba lub śmierć z przyczyn nienaturalnych bardzo często sprawiają, że do pomieszczenia trafiają niebezpieczne substancje wydostające się z ciała. Zlecenie profesjonalistom przeprowadzenia dezynfekcji po zmarłych to najlepsze wyjście, ponieważ jest to zadanie, które wymaga skrupulatnego, dokładnego działania i wykorzystania odpowiednich środków. Ponadto, jeśli osoba sprzątająca nie będzie odpowiednio zabezpieczona, drobnoustroje mogą przedostać się do jej organizmu. Może się to okazać potencjalnie niebezpieczne dla jej zdrowia lub życia. Bakterie gnilne stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo i często są przyczyną chorób, takich jak tężec lub gangrena. Do organizmu osoby sprzątającej mogą dostać się poprzez błony śluzowe lub miejsce skaleczenia. Podczas dezynsekcji po zmarłych, profesjonaliści korzystają ze specjalistycznego sprzętu, który zapewnia im bezpieczeństwo.

 

Co dzieje się z ciałem po śmierci?

 

W pewnych warunkach proces rozkładu ciała może rozpocząć się już nawet kilkanaście godzin po śmierci. W jego efekcie ze zwłok wydostają się płyny ustrojowe, w których znajdują się wirusy oraz mikroby, takie jak bakterie, pleśń, czy drożdże. Tego typu substancje mogą przeniknąć dywany oraz tapicerki. W skrajnych wypadkach konieczne może się okazać zerwanie tapet lub wykładzin w pomieszczeniu, w którym znajdowało się ciało. Zdarza się czasem, zwłaszcza w przypadku osób starszych oraz mieszkających samotnie, że ich ciało może czekać na odkrycie przez pewien czas. Gdy leży w pomieszczeniu przez dłuższy czas, trwałemu skażeniu ulegają sprzęty znajdujące się w pomieszczeniu. Ponadto, zwłoki mogą przyciągnąć robactwo. W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie profesjonalnej dezynsekcji pomieszczenia.

 

Bardzo ważne, by nie podejmować się samodzielnego sprzątania. Środki czystości wykorzystywane w domach nie są na tyle efektywne, osoby prywatne nie posiadają odpowiedniego sprzętu ani umiejętności, które pozwoliłyby poradzić sobie z problemem. Ponadto, samodzielne czyszczenie pomieszczenia oraz dezynsekcja wiąże się z licznymi zagrożeniami dla zdrowia. Bliscy osoby zmarłej raczej nie mają dostępu do profesjonalnych środków czyszczących, dlatego samodzielne sprzątanie jest nieskuteczne.

 

Choroby zakaźne

 

Nie tylko kontakt z osobą chorą na chorobę zakaźną jest potencjalnie niebezpieczny. Zagrożenie związane jest również z pomieszczeniem, w którym taka osoba przebywała. Przyczyną może być np. kontakt z dotykanymi przez nią przedmiotami.

 

Kiedy niezbędna jest dezynfekcja po zmarłym

 

Z usług profesjonalistów należy skorzystać jeśli w danym miejscu doszło do zgonu spowodowanego chorobą zakaźną, w wyniku wypadku, zabójstwa, samobójstwa lub gdy zwłoki zmarłego znajdowały się w pomieszczeniu na tyle długo, że zaczęły się rozkładać. Dezynfekcję należy przeprowadzić również w sytuacji, gdy wypadek nie miał skutku śmiertelnego, doszło do usiłowania zabójstwa lub miejsce w którym leżał chory zostało zanieczyszczone płynami ustrojowymi. W przypadku, gdy ciało leżało w pomieszczeniu przez dłuższy czas i mogło przyciągnąć owady, konieczna jest dezynsekcja pomieszczenia. W takim przypadku interwencja odpowiednio przeszkolonych oraz wyposażonych specjalistów jest niezbędna.

 

Jak przebiega profesjonalna dezynfekcja po zmarłych?

 

Nasze usługi wykonujemy w oparciu o dokładną analizę stanu, w jakim znajduje się dane miejsce. Postępujemy z szacunkiem dla emocji osób, które przeżywają żałobę po stracie bliskiej osoby. Rozumiemy, że jest to dla nich bardzo trudny czas.

 

Dezynsekcję po zmarłych rozpoczynamy od uzgodnienia wykonywanych czynności z właścicielami mieszkania. Następnie opróżniamy je ze wszystkich zabrudzonych oraz potencjalnie skażonych sprzętów. W razie konieczności demontujemy podłogi oraz zrywamy tapety. Zabezpieczone zostają wszystkie znalezione tkanki organiczne. Jeśli istnieje taka potrzeba, przekazujemy je policji.

 

Kolejnym krokiem jest usunięcie zagrożenia związanego z obecnością krwi oraz innego rodzaju płynów ustrojowych. Korzystając z silnych środków czyszczących dezynfekujemy pomieszczenia, dzięki temu można mieć pewność, że zabite zostaną wszystkie bakterie oraz wirusy.

 

Następną czynnością jest deodoryzacja wnętrza. W jej obręb wchodzą działa, które mają na celu usunięcie wszelkich uciążliwych zapachów. Wykorzystujemy środki, które nie maskują fetoru, ale usuwają jego przyczynę. Przeprowadzany przez nas zabieg jest bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.

 

Ostatnia czynność to ozonowanie mieszkania. Ta metoda jest bardzo skuteczna, ponieważ ozon charakteryzuje się niezwykle silnymi właściwościami utleniającymi. Dzięki temu jest w stanie usunąć wszelkie mikroorganizmy, wirusy, drobnoustroje, grzyby, czy pleśń. Z tego względu jest powszechnie stosowany podczas profesjonalnej dezynfekcji pomieszczeń. Sprzątamy także korytarze, klatki schodowe, windy oraz każde miejsce po którym poruszamy się w trakcie pracy.

 

Dezynfekcja po zmarłych – nie tylko w mieszkaniach prywatnych

 

Swoje usługi świadczymy nie tylko wewnątrz mieszkań prywatnych, ale także miejsc publicznych, czy instytucji. Profesjonalnie sprzątamy np. sklepy, zakłady pracy, więzienia, czy hotele. Nasze usługi pozwalają przywrócić równowagę biologiczną każdego zabrudzonego miejsca, zapewniając w nim czystość oraz bezpieczeństwo.