Sprzątanie mieszkań przed pogrzebem

Sprzątanie mieszkania przed pogrzebem

Próba radzenia sobie ze śmiercią bliskiej osoby to nie tylko ogromny ciężar emocjonalny, ale także szereg innych, bardziej formalnych problemów, z jakimi należy się zmierzyć. Zwłaszcza, jeśli do zgonu doszło w mieszkaniu. Co zrobić po uświadomieniu sobie, że nadszedł koniec? Gdzie zadzwonić i jakie sprawy w związku z tym załatwić? Kiedy poinformować zakład pogrzebowy? Jakie czynności przeprowadzić po zabraniu zmarłego? Pytań jest znacznie więcej, a odpowiedzi niestety nie widać. Przychodzi jednak moment, w którym należy zebrać się w sobie i wykonać pierwszy telefon, a potem następny. Jeden z nich powinien zostać wykonany do firmy, która oferuje kompleksową usługę sprzątania mieszkań po zmarłych – wraz z odkażaniem i wywozem mebli do utylizacji. W Warszawie można liczyć na nas – czyli Czyścicieli.

 

Pomoc w załatwieniu formalności związanych z pogrzebem

Pogrzeby są wystarczająco absorbujące, aby dodatkowo zajmować się innymi czynnościami, na przykład związanymi ze sprzątaniem mieszkania po zmarłym. W tym miejscu zaczyna się nasza rola. Jesteśmy po to, aby nieść wsparcie w tym trudnym czasie. Polega ono nie tylko na usłudze dokładnego sprzątania i dezynfekowania pomieszczenia, w którym doszło do śmierci. Wiemy, jak trudny czas czeka rodzinę, dlatego służymy pomocą, zanim jeszcze przejdziemy do zleconych nam zadań.

Usługi pogrzebowe nie są przez nas świadczone w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie współpracujemy z zakładami pogrzebowymi. Jednak w wielu sytuacjach, tuż po służbach ratunkowych czy policji, to właśnie my pojawiamy się w mieszkaniu następni. Stajemy się tym samym odpowiedzialni nie tylko za wysprzątanie i odkażenie pomieszczenia. W tym momencie, chcąc ulżyć cierpieniu zdezorientowanej całą sytuacją rodziny, możemy pomóc w wyborze firmy świadczącej usługi pogrzebowe na terenie Warszawy lub innego miasta.

Po wszystkim należy zorganizować pogrzeb. W Warszawie istnieje mnóstwo zakładów, które świadczą usługi tego typu. Zamieszanie związane ze śmiercią oraz ogrom emocji, jaki jej towarzyszy, znacznie utrudnia jednak wybór odpowiedniego miejsca. W tym przypadku można liczyć na naszą pomoc. Z nami istnieje możliwość wyboru firmy, która zorganizuje ceremonię pochówku, a następnie przewiezienia zmarłego w wybrane miejsce.

 

Sprzątanie mieszkania po zmarłych przed pogrzebem

Gdy zakład zostanie wybrany, a zmarły przewieziony w odpowiednie miejsce, możemy przystąpić co działania, czyli sprzątania mieszkania. Przed pogrzebem istotne jest, aby pozbyć się wszelkich mdlących zapachów z pomieszczenia, w którym doszło do śmieci. W tym momencie skupiamy się nie tylko na czyszczeniu powierzchni oraz sprzątaniu rzeczy zmarłego, ale także dokładnej dezynfekcji. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod pracy oraz specjalistycznych środków usługi świadczymy szybko i sprawnie. Jeszcze przed pogrzebem mieszkanie może wrócić do stanu sprzed śmierci. Możemy także przewieźć meble do utylizacji.

Nasze usługi wielokrotnie pomogły tym, którzy zaskoczeni śmiercią bliskiej osoby nie czuli się na siłach, aby samodzielnie wysprzątać mieszkanie. Zresztą, w większości przypadków mogło okazać się to niebezpieczne. Nawet w krótkim czasie od zgonu mogło dojść do wydzielenia szkodliwych substancji zagrażających zdrowiu. Ostrożność jest w takiej sytuacji wręcz wskazana.

Metody sprzątania po zmarłych dobieramy do sposobu oraz okresu, w jakich doszło do śmierci. Dopiero po dokładnym rozeznaniu dobieramy usługę. Do mieszkania wchodzimy po działaniach wykonanych przez służby ratunkowe lub policję. Nie tylko doczyszczamy wszystkie powierzchnie, ale dodatkowo dajemy rodzinie możliwość załatwienia wszelkich formalności tak, aby mogła zorganizowała potrzeb w Warszawie bez dodatkowych trudności.

 

Usługi pogrzebowe - sprzątanie po zmarłych

Organizacja pochówku to nie jedyna czynność, jaką należy przeprowadzić po śmierci bliskiej osoby - zwłaszcza, jeśli doszło do niej w mieszkaniu. Konieczne jest również dokładne oczyszczenie pomieszczenia z nieprzyjemnych woni oraz szkodliwych substancji. Usługi tego typu świadczymy głównie w Warszawie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrealizować zadania w innym mieście.