Usługi pogrzebowe

1. W jaki sposób sprzątamy miejsce, w którym znaleziono zwłoki?

Nasza firma z Warszawy świadczy profesjonalne usługi związane ze sprzątaniem pomieszczeń, w których znaleziono zwłoki. Posiadamy specjalistyczny sprzęt, jak i odpowiednie preparaty chemiczne, dzięki którym możliwe jest dokładne i precyzyjne usunięcie wszelkiego rodzaju zagrożeń związanych z rozkładem ciała. Jesteśmy w stanie uprzątnąć zwłoki i przekazać je do zakładu, który zorganizuje pogrzeb.

 

2. Jakie zagrożenia niesie za sobą rozkładające się ciało?

Rozkładające się zwłoki są źródłem wielu szkodliwych czynników, takich jak kadaweryna oraz jad trupi. Obie te substancję są szkodliwe dla zdrowia. Poza tym, wydzielają nieprzyjemny zapach, którego trudno się pozbyć zwykłymi ‘domowymi’ sposobami. Jedyną możliwością na pozbycie się zarówno związków chemicznych, jak i zapachu, jest skorzystanie z usług firmy takiej jak nasza, która działając odpowiednimi narzędziami i środkami skutecznie usunie niebezpieczeństwo po przewiezieniu ciała do zakładu, który zajmie się pochówkiem.

 

3. Czy świadczymy usługi pogrzebowe?

Nie, nasza firma to nie zakład pogrzebowy. Nie organizujemy ceremonii oraz nie zajmujemy się pochówkiem ciała.

 

4. Czy współpracujemy z zakładami które organizują pogrzeby?

Nie współpracujemy na stałe z żadnymi zakładami zajmującymi się odprowadzeniem ciała na miejsce pochówku. W ramach naszej działalności zajmujemy się usługami sprzątania, co niejednokrotnie wiąże się także z zabraniem ciała z miejsca zgonu. Biorąc pod uwagę sytuację i ogrom cierpienia, jakie przechodzą w tym momencie bliscy i rodzina, jesteśmy w stanie pomóc ze znalezieniem odpowiedniej firmy świadczącej usługi pogrzebowe na terenie Warszawy bądź innego miasta. W ramach naszych działań oferujemy także możliwość przewiezienia ciała do siedziby wybranej przez bliskich firmy, bądź też do kostnicy.

 

5. Co po zabraniu ciała?

Po przekazaniu ciała do zakładu pogrzebowego oraz po decyzji związanej z zakresem prac (na którą wpływ ma nie tylko nasza ocena, ale także informacje przekazane przez policje i pogotowie), możemy zająć się profesjonalną dezynfekcją mieszkania. Nasze usługi świadczymy przy pomocy specjalnych środków chemicznych, co pozwala nam nie tylko na zlikwidowanie zapachu, ale także plam na meblach i ścianach. Nie są to jednak substancje, które odbarwiają lub niszczą powierzchnie – po naszej interwencji można bezproblemowo korzystać z miejsc. Wykonujemy usługę ozonowania, która jest bezpieczne dla ludzi – skutecznie niweluje ono wszystkie mdlące zapachy.

 

6. Jak duży jest zakres prac?

Intensywność naszych działań uzależniona jest od stanu, który napotkamy w mieszkaniu. W zależności od przyczyny śmierci i od okresu, który od niej minął, decydujemy się na odpowiednie usługi. Najpierw przekazujemy ciało do zakładu pogrzebowego i otrzymujemy informacje od służb ratunkowych. Następnie przystępujemy do działania. Nawet, jeśli zgon nastąpił przed kilkoma godzinami, mogły wydzielić się już szkodliwe substancje, więc i tak trzeba przeprowadzić dezynfekcję oraz dogłębne sprzątanie. Jeśli jednak śmierć nastąpiła w wyniku brutalnego morderstwa bądź bardzo agresywnego samobójstwa, możliwe jest, że czyszczenia będzie wymagała ogromna powierzchnia – konieczna może być także likwidacja tapet bądź podłogi. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku, kiedy zwłoki zostały znalezione wiele dni po śmierci - rozkładające się ciało wydziela ogrom szkodliwych substancji, które, po przekazaniu ciała do zakładu pogrzebowego, muszą być przez nas zlikwidowane.