Sprzątanie - utylizacja pozostałości

Pomieszczenie, w którym znaleziono zwłoki, nie nadaje się do codziennego użytku, gdyż jest skażone jadami trupimi, kadaweryną oraz innymi szkodliwymi dla zdrowia substancjami, wydzielającymi dodatkowo bardzo nieprzyjemny zapach. Sprzątanie po zgonie powinno opierać się więc o skuteczne preparaty chemiczne, pozwalające dokładnie zdezynfekować każdą powierzchnię.

Nasza firma specjalizuje się w świadczeniu tego typu usług czyszczących. Sprawnie likwidujemy wszelkie zanieczyszczenia, zarówno stałe, jak i płynne. Używane przez nas specyfiki nie powodują dodatkowych zniszczeń, dlatego przetarte nimi meble, posadzki oraz parapety nadają się do ponownego wykorzystania. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami oraz odpowiednim zapleczem do utylizacji oraz wywozu nieczystości.

Sprzątanie skażonego po zmarłym pomieszczenia jest konieczną czynnością w przypadku wszystkich miejsc, w których znaleziono zwłoki, niezależnie od tego, jak długo one tam leżą.

 

Schemat pracy

Świadcząc usługi sprzątania po zwłokach działamy według ściśle określonego schematu – powtarzalnego przy każdym zleceniu, niekiedy tylko wymagającego dodatkowych rozwiązań. Dzięki działaniu zgodnie z określonym następstwem czynności zapewniamy sprawne, profesjonalne i dokładne wykonanie usługi.

Pracę rozpoczynamy od przeprowadzenia wizji lokalnej miejsca, które ma zostać poddane czyszczeniu. Kolejnym krokiem jest ocena, w jakich miejscach mogą gromadzić się insekty, drobnoustroje, a także nieprzyjemne zapachy. W związku z tym usuwamy z podłóg panele oraz deski parkietowe. Podobne działania podejmujemy także w przypadku powierzchni pionowych, usuwając ze ścian tapetę lub boazerię. Wreszcie pozbywamy się wszystkich ozdób z sufitu – łącznie z żyrandolami, kasetonami, plafonami, itp. Dzięki temu usuwamy większość pozostałości ludzkich tkanek, odchodów oraz innych materiałów organicznych, natomiast reszty pozbywamy się przeprowadzając czyszczenie odsłoniętych powierzchni.

Istotnym elementem procesu sprzątania po zwłokach jest dezynfekcja, polegająca na odkażeniu miejsca, w którym znajdowało się ciało. Jej celem jest wyeliminowanie wszelkich bakterii oraz szkodliwych związków chemicznych (tj. jad trupi, kadaweryna) oraz nieprzyjemnego zapachu. Przeprowadzamy dezynfekcję z użyciem profesjonalnego sprzętu i środków. Po odczekaniu odpowiedniej długości czasu (z reguły 1-2 godziny) można przystąpić do ponownego oczyszczenia, dzięki czemu wszystkie powierzchnie zostaną przystosowane do kolejnego etapy sprzątania po zwłokach. Stosujemy w tej fazie specjalny oprysk, pozwalający wyeliminować insekty – jego użycie wymaga odczekania ok. 1 godziny, aby preparat mógł zadziałać. Następnie zostaje przeprowadzona dezodoryzacja, która daje pewność wyeliminowania nieprzyjemnego zapachu.

Wszelkie prace remontowe zalecamy rozpocząć najwcześniej w 24 godziny po wykonaniu usługi sprzątania po zwłokach. Jesteśmy pewni jakości naszej usługi, a także jej skuteczności, dzięki opracowanemu i sprawdzonemu schematowi pracy, a także odpowiednim maszynom i środkom.